Problemy z cerą a Witamina B6

11:27


Jako, iż idą do mnie kosmetyki z Azji, które będę wam recenzować, chciałabym powoli nawiązać do tematu cery i ogólnie problemów z nią. W wieku dojrzewania miałam cerę bardzo tłustą, do tego stopnia, że makijaż po 3-4 godzinach był już cały świecący się w strefie T, przez co też notorycznie miałam jakieś wypryski czy bolące zaskórniki. Obecnie mam cerę mieszaną. 
 Wiadomo, że wit. B6 nie jest antybiotykiem i nie usunie w niektórych przypadkach wyprysków w 100%, ale zawsze można sobie jakoś pomóc - ja zdecydowałam się na kosmetyki z Azji oraz kilka prostych sposobów. Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach...
Tematem dzisiejszym ma być witamina B6, więc i niech tak zostanie (o kosmetykach później). Kiedyś trafiłam na bardzo dobrego dermatologa, który zalecił mi stosowanie owej witaminy, mówiąc mi, że oczyszcza ona krew. Obecnie biorę ją już około 4-5 lat i naprawdę widać różnicę. Nawet w okresie dojrzewania, kiedy miałam tą beznadziejnie tłustą cerę widać było poprawę w ilości wyprysków.Wcześniej przez długi okres czasu stosowałam Vitaminum B6 oraz magnez w osobnych tabletkach, teraz wybrałam alternatywę i połączyłam oba te specyfiki w jedno. Jeżeli ktoś musi brać dodatkowo magnez, polecam MagneB6.
W moim przypadku przyswajalność leków jest dość problematyczna, mój organizm je odrzuca lub po prostu na mnie nie działają. Więc jeśli ktoś z was także ma ten problem - odsyłam do leków powyżej.

Niestety nie mam zdjęć cery kiedyś - dziś. Niektórym może nawet w 100% zlikwidować trądzik - jak w moim przypadku. Czasem przed miesiączką może jeden gdzieś wyskoczy, ale generalnie z ręką na sercu zapewniam wam, że jest różnica w cerze biorąc czy nie biorąc witaminy B6.

Warto pamiętać, że wit. B6 wspomaga leczenie łojotokowego zapalenia skóry, wypadania włosów, zapalenia warg i języka. Niedobór witaminy B6 może wywoływać drgawki, depresję, apatię, bezsenność, ogólne pogorszenie samopoczucia, obniżenie sprawności procesów myślowych, zapalenie nerwów, zmniejszenie odporności na infekcje, stany zapalne skóry (łojotokowe zmiany na twarzy). Witamina B6 występuje w rozmaitych produktach żywnościowych. Do najbogatszych źródeł należą ryby, mięso, ziemniaki i inne warzywa skrobiowe, niektóre owoce (np. banany, ale nie cytrusy) i płatki śniadaniowe wzbogacone w witaminę B6.


Miłego dnia!

You Might Also Like

0 comments