[Cosplay] Arwen (Undómiel)

14:28


Na początku marca miałam dość spontaniczną cosplayową sesję. Dostałam zlecenie i wszystko jakoś tak szybko i zgrabnie poszło. Dzień wcześniej byłam Elizabeth z BioShock Infinite: Burial At Sea, a na drugi dzień wcieliłam się w Arwenę z Władcy Pierścieni... O ile notka o Elizabeth musi jeszcze poczekać, o tyle Arwenę mogę już zaprezentować.

At the beginning of March I've had quite spontaneous cosplay photoshoot. I've received a commission and all went so fast and neatly. The day before I was Elizabeth from BioShock Infinite: Burial At Sea, and the next day I became Arwen from Lord Of The Rings... As far a post about Elizabeth has to wait a bit, as I can show you Arwen cosplay right now.


Arwen (Undómiel)
Sesja odbyła się dla 樊贵阳-Cosdaddy. 
Photoshoot was made for 樊贵阳-Cosdaddy. Razem z fotografem musieliśmy ogarnąć sztuczny naszyjnik, ponieważ zapomniałam wziąć z domu zakupiony specjalnie do tej sesji. W planach jest powtórka zdjęć, aczkolwiek na chwilę obecną nie wiem kiedy to nastąpi.

Toghether with the photographer we've had to make a fake necklace because I forgot to take real one from my home. We have in plans to retake this photoshoot but I can't tell you when exactly it's going to be.


Photographer: Christopher B.
Arwen / stylization / hair / makeup: Silver Wolfie


Więc... co myślicie? Możecie oczywiście polubić ten look na moim Lookbooku :)
So... what do you think? You can hype of course this look on my Lookbook :)


Links:

arwena arwen cosplay cos woods lord of the rings lotr silverwolfie


You Might Also Like

0 comments